Glazbena večer

Povodom praizvedbe prve hrvatske opere Ljubav i zloba skladatelja Vatroslava Lisinskog  u našoj je školi 28. ožujka 2019. organiziran koncert pod nazivom Glazbena večer. Inicijativom prof. glazbene kulture Alena Matušeka i Marte Ćuže učenici svih uzrasta uspjeli su prezentirati radost glazbe putem muziciranja.

Koncert je službeno otvorio zbor Osminka izvođenjem himne OŠ Matka Laginje. Tekst himne osmislile su učenice sadašnjega petog razreda, a uglazbio ga je prof. Alen Matušek. Slijedile su pojedinačne glazbene izvedbe učenika i učenica. Tijekom produkcije izmjenjivali su se različiti glazbeni žanrovi i razdoblja, stoga smo mogli slušati djela skladatelja iz razdoblja klasike, romantizma, ekspresionizma, pa sve do suvremenih autora.

Zanimljivom repertoaru pridonijela su i glazbala na kojima su učenici prikazali svoje vještine: imali smo priliku čuti muziciranje na violini, klaviru, flauti i gitari. U završnici koncerta školski  je zbor otpjevao još nekoliko skladbi koje su marljivo uvježbavali.

Učenici su prenijeli publici poruku glazbene čarolije koja proizlazi iz njihove profesionalne interpretacije, odlične suradnje i pozitivnog ozračja. Demonstrirali su time koliko truda i rada posvećuju svojoj velikoj ljubavi prema glazbi i muziciranju, za što odvajaju značajan dio svojega slobodnog vremena.

Nadamo se da je ova manifestacija samo prva u nizu sličnih, da će Glazbena večer postati dijelom tradicije, te da ćemo na taj način učiniti naš svijet – uz glazbu – ljepšim mjestom.

Sve sudionike koji su doprinijeli uspjehu koncerta možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Goranka Adamović   datum: 22. 5. 2019.

« Ožujak 2024 »