Dani medijske pismenosti

Učenici 7.c razreda u pratnji profesora Hrvatskoga jezika Marka Majseca i roditelja Gordane Šepec zaputili su se 21. ožujka u zagrebački Media Tower, dom mnogim poznatim radijskim postajama. Posjet je povodom Dana medijske pismenosti organizirala njihova razrednica Goranka Adamović, a učenici su imali priliku upoznati se s procesom nastajanja radijskih sadržaja i s različitim zanimanjima bez kojih radio ne bi radio.

Pod stručnim vodstvom naših domaćina – voditelja radijskog programa, glazbenih urednika, producenata, novinara i tehničara – obišli smo radijske postaje Antenu Zagreb, Gold FM, Narodni radio i Enter Zagreb. Vidjeli smo kako izgleda tonski studio, čuli kako bismo zvučali u eteru, saznali koliko se treba pripremati za stvaranje emisije te gdje se i kada najviše slušaju radijski programi… Najdojmljivije je ipak bilo u redakciji Media servisa gdje su se oni hrabriji okušali u ulozi radijskoga voditelja čitanjem najnovijih vijesti.

Bili su ovo drugi Dani medijske pismenosti koje organiziraju Agencija za elektroničke medije i UNICEF pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i Ministarstva kulture. Cilj im je jačanje medijskih vještina djece i mladih, a ovogodišnja tema bila je poštovanje prema sebi i drugima u medijima.

Učenici su bili oduševljeni svime što su vidjeli i naučili te se nadaju kako će i sljedeće godine sudjelovati na Danima medijske pismenosti.

Više fotografija možete vidjeti u Fotogaleriji.

objavio: Goranka Adamović   datum: 6. 4. 2019.

« Travanj 2024 »